Skip links
Web Sitesi Tasarımı Kaç Para ?

Web Sitesi Tasarımı Kaç Para ?

Web sitesi tasarımı kaç para sorusu ilk kez web tasarım hizmetlerinden yararlanacak müşteriler arasında en çok merak edilen sorulardan biridir. Web tasarım hizmetleri pek çok aşamadan ve içerikten oluşmaktadır. Genellikle web tasarım hizmeti sunan şirketler, kişilerin bütçelerine uygun olacak şekilde web satarım paketleri sunmaktadır. Bu paketlerde, web sitesi içeriğine eklenecek maddelere ya da tasarım sürecinde uygulanacak adımlara yer verilmektedir. Elbette fiyatlar, müşterilerin talep ettikleri özeliklere göre de değişiklik gösterebilmektedir.

Web tasarımında fiyat belirleyici unsurlardan bazıları şunlardır:

 • Basit bir kişisel blog sitesi, bir kurumsal web sitesi veya bir e-ticaret platformu gibi farklı türlerdeki web sitelerinin tasarım maliyetleri farklı olabilir.
 • Web sitesinin hangi özelliklere sahip olacağı (örneğin, iletişim formu, ürün kataloğu, ödeme sistemi vb.) tasarım maliyetini etkiler.
 • Web sitesinin tasarımının ne kadar karmaşık ve özelleştirilmiş olduğu önemlidir. Özel grafikler, animasyonlar veya interaktif öğeler ek maliyetlere neden olabilir.
 • Web sitesinde bulunacak içerik miktarı (metin, görseller, videolar) tasarım maliyetini etkiler.
 • Web sitesinin mobil cihazlara uygun olup olmadığı, maliyeti etkileyebilir.
 • Sitenin aama motorlarına uygun olması ve SEO optimizasyonu gereksinimleri de tasarım maliyetini etkiler.
 • Tasarımının yanı sıra, geliştirme ve programlama gibi unsurlar da ayrı bir maliyet oluşturur.
 • Özel eklentiler, entegrasyonlar veya özelliklerin eklenmesi ek maliyetlere yol açabilir.
 • Web sitesinin güvenliği için alınan önlemler de maliyeti etkiler.
 • Web sitesinin hızlı yüklenmesi ve iyi performans göstermesi için yapılan iyileştirmeler de ek maliyetler oluşturabilir.
 • Web sitesinin devreye alınması ve müşteriye eğitim verilmesi, maliyeti etkileyen bir diğer unsurdur.

 

Web Tasarım Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Web tasarım fiyatları neye göre belirlenir sorusu, web tasarım hizmetlerinden faydalanmak isteyen kişiler arasında merak edilen bir başka sorudur. Web sitesi tasarlamak karmaşık bir süreç ve pek çok içerik barındırdığından bu içeriklerin özellikleri ve sürecin uzunluğu gibi faktörler fiyat konusunda belirleyici özelliklerdir.

Web tasarımda fiyat belirleyici olan unsurlar şunlardır:

 • Projenin türü ve karmaşıklığı
 • SEO optimizasyonu ve buna uygun içerikler
 • Görseller
 • Logo ve tema tasarımları
 • Mobil uyumlu web tasarımı
 • Eklentiler
 • Geliştirme ve programlama süreçleri
 • Diğer web sitesi içerikleri

 

Web Sitesi Tasarımı Kaç Para ?
Web Sitesi Tasarımı Kaç Para ?

 

WEB SİTE FİYATLARI 2024

Sizler için ortalama kurumsal web sitesi fiyatlarını araştırdık ve bir tablo hazırladık.

Site Türü Minimum Fiyat Maximum Fiyat ORTALAMA CKM DİJİTAL FİYATI NELER İÇERİR?
Basit Düzey Kurumsal Web Sitesi 1.000,00 TL 5.500,00 TL 4.500,00TL Standart kurumsal web sitesi tasarımı içerir. Genelde tek sayfa tanıtım amaçlı web siteleridir.
Orta Düzey Kurumsal Web Sitesi 13.000,00 TL 27.000,00 TL 21.000,00 TL Ek olarak; Haber, Blog, sektörel ürün yönetimi içerir.
Üst Düzey Kurumsal Web Sitesi 25.000,00 TL 60.000,00 TL 50.000,00 TL Ek olarak; Müşteri kaydı, Müşteri yönetim modülü, firma ismi ile toplu sms gibi ek fonksiyonlar içerir.

 

 

Bir Web Sitesi Kaç Günde Yapılır?

Bir web sitesi kaç günde yapılır gibi sorular, durumu aciliyet taşıyan müşteriler arasında merak edilen bir diğer sorudur. Web sitesinin ne zaman hazır olacağı, web sitesinin türüne ve içeriklerine göre değişiklik göstermektedir. Projenin karmaşıklığı, tasarımda müşterinin istediği ek özellikler ve içerikler, web sitesinin tasarlanma sürecini uzatan unsurlardır. Bir web sitesi tasarımı günler alabileceği gibi haftalar da alabilmektedir. Müşterinin istekleri doğrultusunda her anlamda hazır bir web sitesine ulaşmak biraz zaman almaktadır. Bu süreç web tasarımı gerçekleştiren kişilerin uzmanlıklarına ve hızına bağlı olarak da değişiklik gösterebilmektedir.

 

Web Tasarımı Ne Kadar Sürer?

Web tasarımı ne kadar sürer sorusuna cevaben, istenilen içerikler ve web tasarımda gerçekleştirilecek ek özellikler, bu sürecin değişmesindeki önemli bir etkendir. Web sitesinin özgün içeriklerden oluşması, içeriklerin SEO uyumu, müşterinin talep ettiği ek özellikler gibi faktörler süreci büyük oranda etkiler. Web sitesi tasarlarken yapılan kodlamalar ve programlar da bu sürece dahil olduğundan, eğer kapsamlı bir web sitesi isteniyorsa, projenin bir iki gün içinde tamamlanması pek mümkün olmayacaktır.

Web sitesine müşterinin istekleri doğrultusunda eklenecek özellikler (canlı destek, pop up mesajlar, animasyonlu ürün tanıtımları vb.) süreci büyük oranda etkilemektedir. Kaliteli bir web sitesi için bu tip özellikler zaman alan süreçler içermektedir.

WhatsApp
1
Hoşgeldiniz 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?
Tıkla Ara
Explore
Drag