Skip links
Kurumsal SEO Danışmanlık Nedir

Kurumsal SEO Danışmanlık Nedir?

Kurumsal SEO danışmanlık şirketler için verilen bir hizmettir. Bu hizmet kapsamında şirketlerin internetteki varlıklarına dair genel stratejileri planlanır, tasarlanır, uygulanır ve yönetilir. Web pazarlaması, analitiği, içerik stratejisi planlaması ve bağlantı oluşturma gibi pek çok farklı işlem kurumsal SEO danışmanlık hizmetine dahildir.

Projenin tüm aşamalarının uygulanması ve eksiksiz şekilde yönetilmesi kurumsal SEO çalışmaları içerisine dahil edilir. Bu sayede Google gibi arama motorlarından gelen web sitesi trafiği artar. Dolayısıyla kurumsal SEO danışmanlık işletmenin nihai karını arttırmayı amaçlar.

 

Kurumsal SEO Nedir?

İşletmeler için verilen bir danışmanlık hizmeti olan kurumsal SEO danışmanlık işletmelerin internette görünür ve bilinir olmalarını sağlar. İnternet kullanımının her geçen gün büyük bir hız ile artıyor olması en başarılı reklam yöntemlerinden birinin internet olmasını sağlamıştır. İşletmeler her geçen gün artan rekabette öne geçmek ve yalnızca müşteriler tarafından değil diğer markalar tarafından fark edilmek için interneti aktif bir şekilde kullanmalıdır.

 

İnternette aktif bir şekilde kullanmak sürekli paylaşım yapmak anlamına gelmez. Aksine sürekli paylaşım yapmak yerine profesyonel hizmet almak ve üretimlerinizi uygun paylaşımlar yapmak daha önemlidir. Bu doğrultuda sizler için hizmet veren kurumsal SEO danışmanları markanızı öne çıkartacak bir internet sitesine sahip olmanızı sağlar. Kurumsal SEO çalışması yaptırmak arama motorlarında en üstte yer alan sitelerden biri olmanızı sağlar. Bu durum ise tercih edilme ihtimalinizin artmasına yardımcı olur.

SEO danışmanlığı ancak alanında uzman ve yeterince nitelikli kişiler tarafından verilebilecek bir hizmettir. SEO danışmanları tarafından verilen hizmetler arasında;

  • İnternet sitesinin yapısı hakkında öneriler sunmak,
  • İnternet sitesi için yüksek hızlı barındırma hizmetleri tercih etmek,
  • İşletmeye yönelik anahtar kelimelerin seçimini yapmak ve seo için uygun içerikler üretmek,
  • Video ve içerik pazarlaması gerçekleştirmek,
  • İnternet sitesinin hızını yükseltmek amacıyla çalışmalar yürütmek,
  • Rakip sitelerin analizini gerçekleştirmek,
  • Kullanıcı deneyimini daha başarılı hale getirecek çalışmalar yürütmek bulunur.

Tüm bu hizmetler işletmelerin internet ortamında var olmalarını daha kolay hale getirir. Profesyonel bir imaj çizmelerine yardımcı olur.

 

SEO Ücretleri Ne Kadar?

SEO ücretleri internette profesyonel bir imaj çizmek isteyen firmalar tarafından merak edilse de bu konu hakkında tek bir yanıt vermek mümkün değildir. Her işletmenin internet sitesi ve SEO çalışmaları adına istek ve ihtiyaçları birbirinden farklıdır. Bir internet sitesinin optimize edilmesi aylarca süren bir çabayı beraberinde getirir. Dolayısıyla SEO çalışmaları için gerekli olan ücret internet sitesinin özellikleri ve ihtiyaçları doğrultusunda değişkenlik gösterir.

CKM Dijital tarafından sunulan kurumsal SEO danışmanlık hizmetine dahil olan pek çok alan bulunur. Site içi, site dışı ve teknik SEO danışmanlığı bir arada verilmesi gereken hizmetler kapsamında yer alır. Bu hizmetlerin bir arada ve profesyonel şekilde tercih edilmesi internet sitesinin varlığını daha görünür hale getirirken başarılı bir imaj çizme konusunda da önemli bir rol oynar.