Skip links
Google ADS Danışmanlığı Nedir

Google ADS Danışmanlığı Nedir?

Google ADS danışmanlığı dijital ortamda verdiğiniz reklamların doğru kişilere ulaşması, yönetilmesi ve doğru stratejiler ile yayınlanmasını içeren hizmetler bütünüdür. Bu kapsamda küçük ya da büyük marka olduğuna bakılmaksızın büyümek için Google reklamları tercih eden tüm marka ve firmalar için doğru Google ADS danışmanlığı önemli yararlar gösterir.

Bir Google Ads danışmanı veya ajansı, danışanlara şu hizmetleri sunmaktadır:

  • İşletmelerin hedeflerine ulaşmalarını sağlamak için Google Ads kampanyalarının stratejisinin belirlenmesi gerekir. Bu strateji, hedef kitle, bütçe yönetimi, reklam metinleri ve anahtar kelime seçimi gibi unsurları içerir.
  • Hangi anahtar kelimelerin hedeflenmesi gerektiğini belirlemek için araştırma yapmak gereklidir. Doğru anahtar kelimelerin seçilmesi, reklamların doğru hedef kitleye ulaşmasını sağlar.
  • Etkili reklam başlıkları, açıklamaları ve görsellerin oluşturulması önemlidir. Bu sayede reklamların dikkat çekici ve ikna edici olmasını sağlar.
  • Reklam bütçesinin etkili bir şekilde yönetilmesi, Google Ads için önemlidir. Bu, reklam harcamalarının hedeflenen sonuçları elde etmek için en iyi şekilde kullanılmasını içerir.
  • Farklı reklam varyasyonlarının performansını karşılaştırmak için A/B testleri yapmak gerekir. Reklamların sürekli olarak iyileştirilmesine olanak tanır.
  • Kampanyaların performansının izlenmesi ve analiz edilmesi önemli bir faktördür. Hangi reklamların dönüşümlere yol açtığını ve hangi kitlelerin en değerli olduğunu belirlemek için verilerin kullanılması.
  • Kampanya performansı hakkında düzenli raporlar sunma ve iyileştirme önerileri sağlama, kampanyanın ilerleyen zamanlardaki durumunu kontrol etmek için önemlidir.
  • İşletmeye hangi reklam türlerinin en uygun olduğu, hangi hedefleme seçeneklerinin kullanılması gerektiği gibi genel stratejik danışmanlık hizmetleri de bu hizmetler arasında yer almaktadır.

 

Google ADS Danışmanı Ne Yapar?

Google ADS danışmanı nedir sorusuna basit şekilde Google reklamları veren marka ve işletmelerin reklamlarının doğru analiz edilmesi, yayınlanması, optimizasyon işlemlerinin yapılmasını sağlayan kişi veya ajanstır şeklinde yanıt verilebilir.

Günümüzde reklam potansiyel ve halihazırdaki müşterilere ulaşmak açısından çok önemli bir araçtır. Ancak reklamların doğru şekilde yönetilmesi, hedef kitleyle buluşması, tıklanması ve geri dönüşlerin olması reklam sürecini başarılı hale getirmektedir. Bu kapsamda da Google ADS danışmanı ne iş yapar sorusuna da yanıt verilebilir. ADS danışmanı genel açıdan bakıldığında sektörel kısımda ve aynı zamanda amaca da uygun olacak şekilde reklamların yönetilmesini sağlamaktadır. Reklamların oluşturulması, doğru reklam türlerinin belirlenmesi, markanın geri dönüşler alabilmesi gibi konularda Google ADS danışmanı önemli görevler üstlenmektedir.

Her markanın sektörü, vizyonu ve anlayışı farklılık taşıdığı için dolayısıyla Google ADS danışmanıyla çalışmak da tek bir kalıp programdan öte danışmanın markaya ve beklentilerine göre analizler yaparak uygulamaya geçmesini içerir. Çünkü bu sayede markanın reklam stratejileri tam verimli şekilde belirlenebilir, doğru çözümler bulunabilir ve markanın reklamlarda amaçladığı hedefler de isabetli bir şekilde tutturulabilir.

Google üzerinden reklamlar aynı zamanda önemli sayılacak bütçeleri de kapsamaktadır. Markalar için dolayısıyla doğru şekilde ayarlanmamış, optimize edilmemiş ve hedeflenmemiş reklamlar esasında boşuna bir yatırım olarak görülebilir. Fakat reklamlar üzerinde ayarlamaların yapılması, doğru kurgulanması ve yayına alınması reklam maliyetlerinin de yüksek geri dönüşler sayesinde en verimli şekilde kullanılmasına yardımcı olabilir. Daha az harcama ile daha fazla etkileşim için misyon yüklenen Google ADS danışmanlığı böylece kısa ve uzun vadede markalar için reklamlarından yüksek verim almalarına katkıda bulunuyor.

 

Google’a Reklam Vermek Kaç TL?

Google’a reklam vermek kaç TL için net bir yanıt bulunmaz çünkü reklam bütçesi tamamen reklam veren tarafından belirlenebilmektedir. Ancak düşük fiyatta tutulan reklamlar hedeflere ulaşmak için yardımcı olmazlar. Bu reklamlar çok az gösterildiği gibi gösterim saatleri de farklılık taşıyabilir. Bunun yanında potansiyel müşteriler yerine müşteri adayı olmayan kişilere de reklam gösterilebilir. Bunların önüne geçmek için doğru Google ADS danışmanlığı hizmeti alınmasının yanı sıra danışmanın belirleyeceği minimum reklam bütçesinin de ayrılması gerekir. Bu şekilde yapılacak olan reklam çalışma programı uygulamaya alınabilecektir.

 

Google ADS Danışmanlığı Nedir
Google ADS Danışmanlığı Nedir

 

Google Ads Danışmanlık Ücretleri

Google ADS danışmanlık ücretleri tek bir fiyat yani sabit fiyat üzerinden değerlendirilemez çünkü her markanın kendi dinamikleri ve hedefleri vardır. Aynı şekilde reklamlara ayırdıkları bütçe de yine reklam başarılarında önemli etmenler arasındadır. Fakat genel olarak Google ADS danışmanlığı ücret hesaplama için aylık reklam harcamasına, yayınlanacak olan reklamlara, anahtar kelime sayısına, hedeflenen geri dönüş oranı tahminlerine, reklamın yayınlanacağı ülkeye ve sektörün de zorluklarına göre yapılmaktadır.

Fakat doğru yapılandırılmış ve tüketiciye ulaşılabilen reklamların markaya çok büyük dönüşler sağladığı göz önünde tutulursa Google ADS danışmanlığı fiyatları avantajlı yapısıyla öne çıkıyor. Çünkü bu hizmet sadece hangi reklamların ne şekilde yayınlanacağını değil sürecin başından sonuna kadar kapsamlı bir şekilde reklam programının yürütülmesini içerir. Reklamların kurulumları, tıklama maliyetlerinin belirlenmesi ve takibi, tıklama maliyetlerinin düşürülmesi, doğru hedef kitle belirlenmesi, gereksiz tıklamaların kaldırılması, dönüşümlerin müşteriye çevrilmesi gibi noktalarda sunulan hizmetler Google’a verilen reklamların en yüksek verimlilik seviyesine çıkmasına yardımcı oluyor.

Kurumsal Web Tasarımı Nasıl Olmalı ?

WhatsApp
1
Hoşgeldiniz 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?
Tıkla Ara
Explore
Drag